Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Autor: 8.B, četlo 3749 lidí, 2015-03-23 07:14:30
Gabrielova reportáž z mistrovství světa ve fotbale. Odehrává se v Brazílii a má dokázat, že MS v Brazílii pro místní přináší více škod než užitku. Na škodách se podílely výstavby kolejnic a zbytečné bourání domovů. Gabrielova reportáž zachránila stovky domovů v jeho čtvrti.
Haiduc - život na ulici. Příběh je z Rumunska a popisuje život 14ti letého chlapce. Haiduc utekl z domova v sedmi letech kvůli věčně opilému a agresivnímu otci. I přes snaživé pokusy o uzdravení Haidukovy závislosti na drogách se asi nikdy nepodaří Haiduca vyléčit.
Hrdá navzdory chudobě. Poslední příběh je o dívce z Holandska, která navzdory své chudobě rozdává všude kolem sebe radost a dává i z toho mála, které sama má. Jsou chudí, protože její rodiče nepracují. Ve škole se jí děti posmívají za to, že chodí do potravinové banky a nosí věci ze sekáče, říkají tzv. Houmlesačka. Problém se slovní šiknou vyřeší veřejným mluvením o svých problémech a chudobě. Všechny tři příběhy byly poučné a přinutily nás k zamyšlení.
Za 8. B Karel Mráz a Tomáš Man

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 51, Vaše IP: 44.222.138.70