Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Beseda s panem Kašákem
Autor: Eva Zálohová, četlo 7917 lidí, 2017-10-03 11:23:38
Pan Kašák je archeolog. Přišel a povídal nám o archeologii. Je vidět, že svou práci miluje. Jako každý rok i letos besedoval v každé z tří šestých tříd zvlášť. Vysvětloval, že když se někde má něco postavit, přijedou archeologové a provedou výzkum. Na internetu lze najít jeho loňský výzkum z Horažďovic. Na náměstí tam vykopali středověké domy. Našli celé kostry, jedna měla prostřelenou lebku. Lidé totiž tehdy utíkali před armádou z doby třicetileté války. Pan Kašák tam nalezl i celý majetek místního brašnáře, včetně pokladu. Pan Kašák si s sebou přinesl různé ukázky nálezů ? střepy, nádoby. A nakonec - daroval škole 20 miliónů let starý zkamenělý strom z naleziště z okolí Vodňan! Děkujeme, to žádná jiná česká škola nemá!
Mikoláš Fencl
s přispěním p.učitelky Zálohové

Beseda s panem KašákemBeseda s panem KašákemBeseda s panem KašákemBeseda s panem Kašákem

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 110627, Vaše IP: 54.224.124.217