Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Praha 5. C
Autor: Kateřina Sládková, četlo 5576 lidí, 2018-04-19 10:15:36
V úterý 10. 4. jsme v 7.00 hodin ráno odjížděli autobusem Student Agency na exkurzi do Prahy. Na místě jsme byli zhruba v deset hodin. Vyrazili jsme tramvají na Pražský hrad, prošli kontrolou a zamířili do Císařské konírny, kde se konala výstava Labyrintem českých dějin. Výstavou nás nejprve provedl náš průvodce, pan Duda, a k určitému období nám vždy něco řekl. Výstavu jsme si pak mohli projít sami. Když si každý prohlédl, co chtěl. Pak jsme se šli podívat na malé střídání hradní stráže. Trvalo to jenom chvíli. Následovala prohlídka katedrály sv. Víta, Vladislavského sálu a Zlaté uličky. Katedrálu sv. Víta jsme prošli a pan Duda nám o ní něco řekl, třeba to, že se správně jmenuje katedrála sv. Víta, Vojtěcha a Václava, protože jsou tam uloženy jejich ostatky. Ve Vladislavském sále jsem byla poprvé a jsem ráda, že jsme tam šli, protože mě zajímalo, jak to tam vypadá. Ve Zlaté uličce jsem ještě nebyla a s Vojtou a Violkou jsme prošli půdy všech domů. Bylo v nich vystaveno brnění a štíty. Sraz jsme měli u věže "Daliborka", odkud jsme pokračovali do Valdštejnské zahrady, kde sídlí Senát. Prošli jsme přes Malostranské náměstí do McDonaldu, kde jsme se najedli a odpočinuli si. Pak jsme pokračovali dále přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme sledovali animovaný orloj. Ze Staroměstského náměstí jsme došli na stanici metra a to nás dovezlo na zastávku Anděl. Odtud jsme z nádraží odjeli autobusem zpátky domů.
Johanka Moučková 5. C

Praha 5. CPraha 5. CPraha 5. CPraha 5. C

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 110420, Vaše IP: 35.175.236.44