Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

1.B a 1.C na výletě
Autor: Radka Kmochová, četlo 5464 lidí, 2018-06-03 23:50:16
V malebné vesničce Selibov, kousek za Protivínem, se přímo uprostřed návsi nachází Pohádková kovárna. Tam se 24. května společně vypravili žáci 1.B a 1.C.

Na návsi je ihned radostně vítala Karkulka a čertice. Jakmile se do kovárny děti blížily, venku na ně čekal první úkol, a to hádat pohádkové postavy. Za správnou odpověď dostaly razítko. Uvnitř je ale pohádkových postav čekalo daleko víc. Děti procházely pohádkovými místnostmi, kde jim dělali společnost vodníci, čerti nebo medvědice Máša. Dokonce se mohly na chvíli pohádkovou postavou doslova stát. Holky se mohly převléknout za princezny a víly, kluci pak za rytíře a krále. V poslední pohádkové místnosti je čekalo závěrečné překvapení v podobě čertovské svatby.

Po prohlídce Pohádkové kovárny se děti přemístily na nedaleký statek, kde se vyřádily v bludišti, na vláčku nebo vyráběly produkty ze sádrových odlitků. Na statku nechyběli ani dva živí oslíci.

Celý slunečný a příjemný pohádkový den byl zakončen v kovárně opékáním buřtů a vyprávěním zážitků. A že jich totiž bylo!

Prvňáčci na výletěPrvňáčci na výletěPrvňáčci na výletěPrvňáčci na výletě

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 32, Vaše IP: 18.223.0.53