Dnes je Úterý 24.4.2018 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

JEDNODENNÍ FYZIKÁLNÍ POUŤ PRO 2. STUPEŇ
Autor: Zdeněk Pilař, četlo 626 lidí, 2018-04-05 11:32:06
Vážení a milí "druhostupňoví účastníci zájezdu" Základní školy Za Nádražím
Fyzikální tým školy si Vás dovoluje pozvat a oslovit projektovým dnem pro druhý stupeň, nazvaným ÚDiF ANEB Úžasné Divadlo Fyziky.
Úvodem je třeba představit skupinu lidí kolem "ÚDiFu", kteří se rozhodli bavit žáky nám blízkou fyzikou. Asi nejlepším a nerychlejším "dopravním prostředkem" k pochopení činnosti tohoto seskupení bude jejich webové rozhraní (www.udif.cz). Koukněte, neb zde MŮŽETE pohodlně "cestovat" zahlceni větší či menší dávkou radosti z poznání a inspirace. Organizace dne 16/4 v pondělí (pro II. stupeň) proběhne v taktu hodinových setkání 1. až 5. hodinu. KAŽDÁ TŘÍDA ABSOLVUJE 1 ZÁŽITKOVOU HODINU NA FYZIKÁLNÍ TÉMA! Poslední školní hodina, 6. hodina dne, bude pouze pro vybrané děti. Proběhne totiž zájmová experimentální dílna, workshop, kde si děti vyrobí "fyzikální udělátko", třeba KALEIDOSKOP či co!
Výběr témat jednotlivých hodinových setkání vychází z našeho RVP a je tedy zaměřeno výukově na probíranou či probranou látku daného ročníku. Lektoři = animátoři nás provedou historií i současností dané tématiky. Pokusíme se tedy i o aplikování fyziky do běžného života.
Za dané hodinové představení tématu bude odvedena částka 60,- Kč/osoba a individuálně pro některé děti ještě částka 30,- Kč za fyzikální hodinovou dílnu (workshop) z E-pokladny.
S pozdravem a heslem: "BOHATÍ NEJSOU ŠŤASTNÍ, ALE ŠTASTNÍ (TŘEBA ŠŤASTNÍ Z FYZIKÁLNÍHO POZNÁNÍ) JSOU BOHATÍ", SE LOUČÍ UČITELSKÝ FYZIKÁLNÍ TÝM ZP + BK + JK
P.S. VÝBĚR DĚTÍ DO FYZIKÁLNÍ DÍLNY 6. HODINU PROBĚHL DLE VÝKONOSTNÍCH POŽADAVKŮ JEDNOTLIVÝCH VYUČUJÍCÍCH A OSLOVENÍ DĚTÍ, KTERÝM JIŽ DELŠÍ DOBU "FOUKÁ FYZIKÁLNÍ VÍTR DO PLACHTY JEJICH PLACHETNICE". TAK PROČ NEPLOUT RYCHLEJI, ŽE?

Přístup: zvenku, Počet přístupů: 70096, za uplynulou hodinu: 189313, Vaše IP: 54.144.14.134