Dnes je Úterý 24.4.2018 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Ukliďme Krumlov
Autor: 6.C, četlo 358 lidí, 2018-04-07 18:52:00
Český Krumlov se zapojil do celostátní dobrovolnické úklidové akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko".

Když nám o ní paní učitelka třídní říkala, moc jsme nevěděli, jak to bude. Ale měli jsme volno a chuť udělat něco pro dobré životní prostředí, tak jsme se přihlásili.

Měli jsme sraz v sobotu 7. 4. u samoobsluhy na vlakovém nádraží. Přijelo auto a paní z OŽP nám přečetla poučení o bezpečnosti práce (hlavně se nedotýkat jehel a munice), pak jsme dostali rukavice, pytle, ale i tatranku, koblížek a vodu.

Vzali jsme to od hospody, přes nádraží, sídliště, celý areál školy, pak zahrádkami (kde jsme vyčistili prostor mezi keři) k silnici u Vyšehradu. Sbírali jsme všechno kromě nedopalků cigaret - těch bylo! No a taky petky, plechovky, jízdenky, boty, cédéčka, obaly od různého zboží, ale i bunda, boty, autíčko, různé plechy... Naplnili jsme šest pytlů a vše dali k popelnicím, kde je pak naložili a odvezli.

Máme dobrý pocit, že jsme udělali dobrou věc.

VÝZVA: Neodhazujte odpadky, ať je okolí naší školy hezké!

Alenka, Anita, Lucka, Adam, David a Tomáš - všichni ze 6. C

Přístup: zvenku, Počet přístupů: 70090, za uplynulou hodinu: 44, Vaše IP: 54.144.14.134