Grafitový důl

8. 4. jsme se vydali do Grafitového dolu. A důvod? Milujeme minerály! :) Po příchodu jsme se převlékli do kombinéz, dali jsme si návleky na nohy a nazuli jsme si holinky. Poté jsme si na hlavu dali helmy, na které nám pracovníci dolu připnuli světla. Vyšli jsme ven, a paní průvodkyně nás zavedla k vláčku, do kterého jsme nastoupili a ten nás odvezl do dolu. V dole jsme prošli asi kilometr dlouhou velmi poučnou trasu. Dozvěděli jsme se jak se grafit těžil, různé zajímavosti, a nakonec jsme si grafitem pomalovali obličej, aby jsme měli štěstí. Když jsme vyšli ven z dolu, šli jsme si umýt boty, sundali jsme ze sebe kombinézy a vyrazili jsme zpět do školy. Všichni jsme si to moc užili.

Děkujeme paní učitelce Petráňové, že s námi tuto exkurzi absolvovala.

Za 9.B Pája Janošcová