Škoda Mladá Boleslav

Dne 1.12. se uskutečnila exkurze do Škody Mladá Boleslav. Ráno jsme jeli autobusem, cesta proběhla bez problémů a zastávka v MCdonaldu všechny potěšila. Po té co jsme dorazili, jsme měli ještě tři čtvrtě rozchod a tak jsme všichni bez výjimky využili nákupní centrum.
Když tři čtvrtě hodiny uběhlo tak jsme se vydali do muzea Škoda auto, kde jsme si v šatně odložili své tašky a batohy a dostali sluchátka, pomocí niž jsme poslouchali paní průvodkyni, která mluvila do mikrofonu a říkala nám zajímavosti týkající se historie Škoda Auto. V muzeu byla velice zajímavá auta od těch nejstarších až po ty nejnovější modely. Pochopitelně jsme začali od těch nejstarších a podle nás to spíše byli kočáry než auta. Interiér muzea byl zajímavý, informace které jsme se nedozvěděli od paní průvodkyně jsme si mohli dočíst na plastových tabulkách. Asi všechny nejvíce zaujal ten nejnovější model co zde byl Škoda Division D, jednalo se o automobil na elektřinu. Nejmodernější škoda co zatím byla vyrobena. Také nás zaujal vývoj znaku škoda. Po nádherném muzeu kde jsme se pokochali starším i moderním designem Automobilky Škoda, jsme se vydali na hlavní část naší exkurze a to do samotné výroby ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Nejdříve jsme dostali oranžové vesty no a hurá do autobusu který nás dopravil z muzea do firmy ŠKODA AUTO. Kde nás nejdříve vzali na prohlídku výrobní linky, kde jsme mohli vidět jak se auta zhotovují z jednotlivých dílu do základní kostry auta. Nadále jsme pokračovali prohlídkou zbytku firmy. To celé za doprovodu průvodkyně. Po dokončení exkurze týkající se výrobny jsme nasedli do autobusu, který nás odvezl zpět do Českého Krumlova, kde jsme i celou školní akci ukončili.
František Kovář a Jakub Jesenský