Dravci s p. Zalešem

V úterý 7. 11. 2017 jsme ve škole přivítali profesionálního sokolníka pana Milana Zaleše, který si pro žáky všech ročníků připravil zajímavé povídání o rozmnožování a chovu dravců.
Odborný výklad doplnil o ukázky vajec různých druhů ptáků, kompletní kostry dravce i vycpaného mláděte. Všechny tyto ukázky jsme si mohli z blízka prohlédnout a na některé i sáhnout.
Pochopitelně nechyběla ani velmi atraktivní podívaná na živé exempláře. Majestátní orel mořský byl přítomen a seděl v průběhu přednášky na dohled, všem žákům. Na závěr jsme měli možnost vidět i letové ukázky dvou sov ? výra velkého a virginského, jejichž přílet na ruku si mohli vyzkoušet i někteří učitelé. Bylo to opravdu skvělé. Přednáška nám dala možnost nahlédnout blíže do života dravců, i když nějaké informace jsme už věděli z hodin přírodopisu. Tímto panu Zalešovi za přednášku děkujeme.
Za 9.C Hanka Mužíková

DravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravciDravci