PREVENTIVNÍ AKTIVITY VE ŠKOLE

Jako školní metodik prevence musím říci, že naše škola poskytuje dětem přehršel témat k přemýšlení a diskusi dle věku dítěte. Ať už v rámci školního vyučování, či ve speciálních blocích např. pobytových setkáních, děti poznávají HRANICE A MOŽNÁ RIZIKA PŘI PROJEVECH CHOVÁNÍ. Za pomoci Městské Policie Český Krumlov, prožívají děti na prvním stupni milou povinnost v bloku ? BEZPEČNĚ NA CESTĚ DO A ZE ŠKOLY. Nebo také zkoušejí teoretické a praktické dovednosti z tématu DOPRAVNÍ VÝCHOVY. Sám jsem byl ?účastníkem zájezdu? na téma UMÍŠ SVĚDČIT?
Parádní modelová situace z nás, šesťáků, udělala policistu a svědka události? TO BYLO PANEČKU DETAILŮ, KTERÉ VE STRESOVÉ SITUACI ČLOVĚK OPOMENE NEBO SI DOMYSLÍ ÚPLNĚ JINÉ, NEPRAVDIVÉ A ZAVÁDĚJÍCÍ ÚDAJE. VŠAK TO VIDÍTE NA FOTOGRAFIÍCH ? REALITA VERSUS PŘEDANÁ REALITA. Hodina utekla jako nic a na mne je poděkování za skvělý výkon preventisty Mgr. P. Pípala. Vzájemná spolupráce s Městskou Policií ČK je už několikaletá, vzdělávací bloky probíhají napříč I. a II. Stupněm školy a děti se seznamují s rizikovými faktory (požáry, agresivní chování ad.) i v prostředí školní družiny. Jsem rád za pomoc externích organizací jakou je nejenom Městské Policie Český Krumlov, ale i Policie ČR, která se v tomto týdnu věnuje tématům, KYBERŠIKANY, FINANČNÍ GRAMOTNOSTI, AUTORSKÉMU ZÁKONU. Aktivit je nepřeberné množství a nově bych vyprezentoval i téma o. s. SANANIM, které dětem z 8. ročníku, mile a slušně předávalo informace k tématu NEŽ POŽIJEŠ ALKOHOL, POUŽIJ MOZEK. Co víc?
Věřím, že náš společný zájem o bezpečné klima školy a zdravé životní prostředí, ve kterém působí naše děti, dá dobré základy v následném dětském rozhodování. ŽIVOT JE O ROZHODNUTÍ! ŠMP Zdeněk Pilař

PAMĚŤOVÁ STOPA...CO VÍC?PŘEDANÁ REALITAREALITA