Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

GDPR - Rodiče
Autor: JaKr, četlo 7325 lidí, 2019-01-07 13:12:22
Vážení rodiče (zákonní zástupci),

v říjnu 2018 jste byli požádáni o potvrzení potřebných souhlasů v systému Bakaláři, v nabídce GDPR. Bohužel někteří z Vás tento důležitý krok zatím neprovedli, proto Vás žádáme, abyste zkontrolovali, že potřebné souhlasy máte potvrzeny. Potvrzení je potřeba udělat v Bakalářích na webu! V mobilní aplikaci tato položka není.

Pokud jste tak už učinili, omlouváme se a považujte toto upozornění za bezpředmětné.

Potvrzení se týká těchto souhlasů (podrobnosti najdete vždy u dané položky):
- Předání osobních údajů žáka pořadateli vyššího kola soutěže
- Zveřejnění dětských výtvarných prací v prostorách školy
- Předání osobních údajů žáka poskytovateli poradenských služeb

V případě, že provádíme zpracování, jehož účelem není splnění zákonem předepsaných povinností, plnění smlouvy nebo oprávněného zájmu, jedná se o zpracování osobních údajů, ke kterému od Vás potřebujeme výslovný, svobodný, konkrétní a informovaný souhlas subjektů údajů (žáků, resp. jejich zákonných zástupců). V takovém případě se jedná zejména o zpracování osobních údajů nebo základních identifikačních údajů žáků pro účely hlášení na soutěže, mimoškolní aktivity, výlety, exkurze nebo sportovní akce, zveřejnění výsledků na soutěžích atd. Stejně tak potřebujeme Váš souhlas, abychom mohli Vašim dětem poskytovat podporu při výukových i výchovných problémech prostřednictvím školního poradenského pracoviště školy (výchovný poradce a další). Poskytnutí takového souhlasu je zcela dobrovolné a souhlas lze kdykoli odvolat či využít další práva, která jsou popsána v poučení k souhlasu. Žáci, u kterých nebude udělen zákonným zástupcem potřebný souhlas, se nebudou moci dané aktivity účastnit, protože jejich osobní data nesmí škola k danému účelu dále zpracovávat.

Potvrzení "Souhlasu" provedete jeho rozkliknutím a volbou Souhlasím/Nesouhlasím. Případné odvolání nebo dodatečné potvrzení Souhlasu provedete prostřednictvím pověřeného pracovníka školy.

V případě jakýchkoli dotazů se můžete obrátit na správce ICT, na vedení školy nebo na pověřence, kontakty najdete na webu školy.

Současně Vás chceme požádat, abyste potvrzení souhlasů provedli nejpozději do pátku 11. ledna 2019. V opačném případě budete k tomuto kroku vyzváni písemnou formou.

Mgr. Jan Kříž, správce ICT

Logo 1 - ZŠ Za Nádražím v Českém KrumlověLogo 2 - ZŠ Za Nádražím v Českém Krumlově

Přístup: zvenku, Počet přístupů za uplynulou hodinu: 110553, Vaše IP: 3.83.81.42