Dnes je Sobota 19.9.2020 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém
 
   
Sbalit/rozbalit nabídku
Menu

Jídelna

Informace

Dnes

Jídelníček
a objednávky

 
Sbalit/rozbalit nabídku
Pomáháme školám k úspěchu
Rodiče vítáni
NNTB - Nenech to být
Evropské centrum jazykových zkoušek
Partnerská škola Fraus
Pokladna (Školní program)
Sbalit/rozbalit nabídku
Včelka - Procvičujte s dětmi čtení každý den
Sbalit/rozbalit nabídku
Wikipedia - Otevřená encyklopedie

Khanova škola
 
 
   
Emma bojovala za všechny a má náš dík
Autor: Oldřich Záhoř, četlo 421 lidí, 2020-09-09 11:45:45
Republikové finále Sazka olympijského víceboje - odznaku všestrannosti

Ve dnech 2. až 4. září se žákyně 8.C Emma Theierová jako jediná reprezentantka ZŠ Za Nádražím zúčastnila 11. ročníku republikového finále Sazka olympijského víceboje - odznaku všestrannosti. Jednalo se o obrovskou a je třeba vyzdvihnout i perfektně zorganizovanou akci za účasti více než 600 nejlepších "vícebojařů" ze škol z celé republiky. Akce probíhala v nádherném sportovním areálu kampusu VUT Brno za podpory policie (organizace a starost o sportovce) a armády ČR (rozhodcovský sbor). Časový harmonogram akce byl rozpočítán na minuty a nutno dodat, že byl i dodržován, k čemuž samozřejmě napomohlo i hezké počasí.

Nejen organizační, ale i sportovní úroveň byla velmi vysoká. Stačí uvést pár dosažených nejlepších výkonů pro dívky ročník narození 2006, tedy pro kategorii, ve které závodila i Emma: Skok daleký: 515 cm; Kliky za dvě minuty: 133; Uplavané metry za dvě minuty: 175; Hod medicinbalem přes hlavu: 15 m; Počet přeskoků přes švihadlo za dvě minuty: 325; atd.

Ani na této úrovni se Emma neztratila. V trojskoku z místa předvedla druhý nejlepší výkon ze všech 87 závodnic v její kategorii: 734 cm, přičemž za nejlepším výkonem zaostala o pouhé 4 cm. Se 67 shyby za dvě minuty brala páté místo; uplavaných 136 m jí vyneslo místo deváté. I v ostatních disciplínách útočila na svá osobní maxima. Zklamání jí přineslo pouze švihadlo a hod medicinbalem. Po sečtení bodů ze všech deseti disciplín dosáhla výkonem 6964 bodů (hranice pro zisk nejvyššího tedy diamantového odznaku všestrannosti je 6600 bodů) na krásné 14 místo z 87 závodnic v jejím ročníků. Z dívek, které se do finále dostaly jako nejlepší jednotlivci bez podpory školních družstev, byla ve vytoužené první desítce na 9. místě (přehled všech výsledků je k dispozici na adrese rf.ovov.cz).

Celá akce měla i bohatý doprovodný program, takže se žáci a žákyně rozhodně po celé tři dny neměli možnost nudit. Emma si přivezla spoustu zážitků a ráda by se pokusila i o nominaci na další republikové finále.

Fotografie vztahující se k článku
(náhodně vybrané, klikněte pro zvětšení)
 
 
 
   
Sbalit/rozbalit nabídku
Servis pro...
 
   
Sbalit/rozbalit nabídku
Náhodné foto
VSK Český Krumlov Jihočeský krajský volejbalový svaz Český volejbalový svaz
 
Zřizovatel školy
Město Český Krumlov
 
Projekty EU
Projekty EU
 
Sponzoři školy

Zambelli – technik, spol. s r. o.


Schwan Cosmetics CR, s.r.o

 
 
Přístup: zvenku, Počet přístupů: 78345, za uplynulou hodinu: 201, Vaše IP: 3.226.241.176
©Ing. Jan Kříž 2013 - Doba zpracování stránky: 0,18269991874695 sekund