Připojení na školní WiFi síť

V naší škole byla zprovozněna nová bezdrátová síť pokrývající celou hlavní budovu 2. stupně a část nového pavilonu.
Síť používá zabezpečení WPA2/Enterprise, je tedy nutné mít nainstalován školní certifikát. Tento certifikát musí být uložen mezi důvěryhodnými kořenovými certifikačními autoritami a na váš notebook či netbook vám ho na požádání umístí p. uč. Kříž.
Po instalaci certifikátu stačí zvolit síť zsnadrazi ve výpisu dostupných sítí a budete vyzváni ke vložení svých přihlašovacích údajů.
Přihlašovací údaje jsou shodné s údaji pro váš školní účet. Z tohoto důvodu také žádáme o používání silných hesel. V blízké době bude jejich použití vyžadováno na základě nově nastavených politik.
Nastavení bezdrátové sítě ve Windows 7 probíhá automaticky, pokud máte starší verzi Windows nebo se automatické nastavení nezdaří, zkuste jej provést podle přiložených snímků.

Bezdrátová síť umožňuje filtrovaný přístup k internetu a přístup k některým službám vnitřní sítě. Při přístupu k internetu jsou filtrovány stránky a služby, které neobsahují informace užitečné pro výuku. Nastavení těchto filtrů budou dále upravována podle požadavků učitelů a přání žáků a rodičů.

Nastavení WiFiNastavení WiFiNastavení WiFiNastavení WiFiNastavení WiFiNastavení WiFiNastavení WiFi