Dnes je Neděle 22.9.2019 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Nový certifikát pro přístup k WiFi
Autor: JoJen, četlo 25440 lidí, 2011-05-12 22:09:13
Pro používání školní sítě WiFi je nutné si nainstalovat certifikát. Tento certifikát byl umístěn do sekce "Ke stažení", konkrétně je možné jej stáhnout zde.
Po stažení stačí na soubor certifikátu poklepat myší a zvolit možnost "Nainstalovat certifikát...". Otevře se "Průvodce importem certifikátu", kde je potřeba zvolit možnost "Všechny certifikáty umístit v následujícím úložišti" a dále přes tlačítko "Procházet" vybrat druhou možnost "Důvěryhodné kořenové certifikační autority". Dále již dialog projděte až k tlačítku dokončit. Po ukončení průvodce se objeví dotaz, zda hodláte opravdu certifikát nainstalovat, po jehož potvrzení je proces instalace certifikátu ukončen.
Tento proces je znázorněn v přiložených obrázcích.

Po instalaci certifikátu je ještě potřeba tento vybrat pro autentizaci k WiFi síti. Nastavení probíhá přes "Centrum připojení a sdílení" (možno otevřít po kliknutí na ikonu sítě u hodin). V levé části okna potom zvolte "Spravovat bezdrátové sítě", kde vyberete položku ZSNADRAZI. Otevře se dialogové okno, kde otevřete druhou záložku a klepněte na tlačítko "Nastavení" a v následujícím dialogu vyberte na konci seznamu druhou položku "ZS Za Nadrazim". Po tomto kroku již stačí potvrdit všechny otevřené dialogy tlačítkem OK a je hotovo. Jednoduché, že? :)

Pokud budete mít problémy s připojením k internetu, navštivte sklad VT v druhém patře druhého stupně.

Přístup: zvenku, Počet přístupů: 62537, za uplynulou hodinu: 470209, Vaše IP: 35.171.146.16