Dnes je Sobota 21.9.2019 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Individuální vzdělávání
Autor: JaKr, četlo 10308 lidí, 2012-01-18 22:04:47
Vážení a milí rodiče budoucích prvňáčků,

rádi bychom Vás informovali o možné variantě, alternativě vzdělávání, kterou od nového školního roku 2012/2013, poskytneme i na naší škole.

Podle školského zákona, který vstoupil v platnost 1. 1. 2005 (ve znění novely č. 472/2011 Sb.), je možné požádat o povolení individuálního - v životě zavedenějším termínem "domácího vzdělávání". O povolení individuálního vzdělávání žáka rozhoduje ředitel školy, kam byl žák přijat k plnění povinné školní docházky, a to na základě písemné žádosti zákonného zástupce žáka. Individuální vzdělávání lze prozatím povolit pouze žákovi prvního stupně základní školy. Individuální vzdělávání žáků druhého stupně je v současné době v pilotním ověřování. Bližší informace naleznete v zákoně 561/2004 Sb. § 41 (Školský zákon) ve znění novely č. 472/2011 Sb.

Tímto vstřícným krokem, chceme dále rozšířit možnosti vzdělávání a zavést tuto alternativu i pro Vás, rodiče, v dosahu naší školy. Snahou i cílem každého rodiče je samozřejmě vytváření příznivých podmínek pro své dítě. Díky tomuto způsobu vzdělávání zde můžeme , kromě jiného, spolupracovat - ŠKOLA A RODIČ - jako partneři. Věříme, že vzdělávacím a výchovným prvkem individuálního - "domácího" - vzdělávání se můžeme navzájem obohatit po stránce hodnot a zájmu, který vede ku prospěchu a rozvoji osobnosti dítěte.

Všechny potřebné informace včetně zněni této části zákona můžete najít v Servisu pro rodiče, v sekci Škola / Individuální vzdělávání žáků.

Přístup: zvenku, Počet přístupů: 62245, za uplynulou hodinu: 469914, Vaše IP: 35.171.146.16