Bakaláři - účty

V současnosti platí, že jak rodič, tak žák, si své přihlašovací údaje vygeneruje sám po zadání své funkční emailové adresy (po rozkliknutí položky Zapomenuté heslo) na přihlašovací stránce. Na tuto adresu přijde v emailu login a odkaz na vygenerování hesla. Heslo je možné si v případě potřeby opět změnit v Nástrojích.

Email rodiče a případně i žáka vloží do systému zástupce ředitele nebo třídní učitel při nástupu do školy. Je třeba, aby se rodiče i žáci přihlašovali zásadně jen na své účty - liší se oprávnění i informace, které jsou na ně posílány. PROSÍME - DODRŽUJTE TO! V opačném případě se může stát, že jak rodiči, tak žákovi, informace jemu určené nedorazí.

Bohužel se v poslední době často stává, že žák, aby splnil zadaný úkol nebo odeslal zprávu, se přihlásí přes účet rodiče (!!). Stejně tak rodič se z pohodlnosti často přihlašuje přes účet svého dítěte.

Každý žák/žákyně má SVŮJ přístupový kód, na který má do systému nastavena určitá oprávnění. SVŮJ KÓD a tím i jiná oprávnění mají pochopitelně rodiče. U nich se předpokládá i důvěrná komunikace s učiteli, přístup k hodnocení žáka, omlouvání absence a jiné AUTENTIZOVANÉ kroky.
Přihlašování žáků přes rodičovské účty je proto NAPROSTO NEPŘIJATELNÉ a ze strany takových rodičů velmi NEZODPOVĚDNÉ.

Bude-li takový případ zjištěn, bude správcem jako preventivní opatření ihned zrušeno přístupové heslo rodičů, bude nutné si ho znovu vygenerovat.

Pokud máte v naší škole více svých dětí, je možné spojit jejich účty a jednoduše se mezi nimi přepínat. (Nástroje / Spojení účtů / Spojit s dalším účtem)

Pokud má mít k informacím žáka/žákyně přístup další osoba, která není zákonným zástupcem, může být vedena jako "dohled" s omezenými právy. V takovém případě kontaktujte třídního učitele nebo správce systému (admin(at)zsnadrazi.cz). Toto řešení je pravděpodobně vhodné i v případě tzv. střídavé péče.

Mgr. Jan Kříž, koordinátor ICT

Logo 1 - ZŠ Za Nádražím v Českém KrumlověLogo 2 - ZŠ Za Nádražím v Českém Krumlově