Nuda v archívu rozhodně není

V pondělí 17,6.navštívila naše 7.B Státní okresní archív na Plešivci. Mohli jsme si tam vyzkoušet, jak se dříve psalo perem i brkem, vyrobit si vlastní pečeť a napsat si svůj rodokmen. Dále jsme mohli překreslovat mince a skládat si dávný dopis císaře Rudolfa II. jako puzzle. Kdo chtěl, mohl si zahrát i pexeso s dávnými měnami jako třeba byl pražský groš. Také jste si mohli číst různá písma, rodokmen Schwarzenbergů, knížku hanby z krumlovské školy z 19.století a spousty zajímavostí z materiálů archívu. Akce se mi moc líbila a jsem rád, že jsme navštívili archív.
Matěj Matějíček, 7.B