Dnes je Neděle 20.10.2019 Uživatel: anonymní | Přihlásit: Bakaláři , Pokladna , Jídelna , WebMail , Systém

Výuka v lese 5.A
Autor: Iva Jandová, četlo 936 lidí, 2019-09-24 17:39:15
Každý rok chodíme s panem Mikešem na celý den do přírody. On pro nás připraví pokaždé jinou trasu a vždy nám přichystá oheň s buřtíky. Pan Mikeš je revírníkem v Blanském lese a snaží se nás hodně věcí naučit. Ne vždy se mu to daří, protože my si v lese nacházíme jiné zajímavosti. Naposledy to byl strašidelný les. Stromy vypadaly tajemně a zdálo se, že mají obličeje. Byl mezi nimi i hrobeček nějakého pejska.
Taky nás bavilo sbírání hub. Všude bylo plno hříbků, takže se hodil každý pytlík od svačiny.
A co jsme se dozvěděli nového? Že v Blanském lese najdeme křižovatku osmi cest, o které skoro nikdo neví. Dále nám pan Mikeš povídal historii Modrého obrazu. Ten visí v lese už od konce 18. století a byl vytvořen jako památka na zabitého schwarzenberského hajného.
Bylo toho ještě víc, ale něco si necháme na příště. Na jaře totiž vyrážíme znovu.

Přístup: zvenku, Počet přístupů: 198334, za uplynulou hodinu: 483918, Vaše IP: 3.227.249.234