Přijímací řízení na SŠ

Vše se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol.
Vzhledem k aktuální mimořádné situaci proběhne JEDNOTNÁ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA do prvního ročníku oboru středního vzdělání nejdříve 14 dnů po obnovení možnosti osobní přítomnosti žáků na středních školách. Uchazeči budou konat jednotnou přijímací zkoušku pouze v jednom řádném termínu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanoví termín konání zkoušky po rozhodnutí o obnovení výuky ve školách a zveřejní jej na svých internetových stránkách. Ředitel školy ukončí hodnocení přijímacího řízení a zveřejní seznam přijatých uchazečů do 8 kalendářních dnů po dni konání řádného termínu jednotné přijímací zkoušky. V OBORECH VZDĚLÁNÍ, VE KTERÝCH SE NEKONÁ jednotná přijímací zkouška, a střední škola nekoná ani školní přijímací zkoušku, se přijímací řízení uskuteční ve stávajícím režimu, tedy že ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů a ostatním pošle rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek (nutný k potvrzení nástupu na danou SŠ) ale mohou přijatí žáci odevzdat až poté, co se uskuteční přijímací zkoušky na ostatních školách podle termínů stanovených ministerstvem. Zápisové lístky budou vydávány na naší škole ihned po znovuotevření základních škol.
Aktuální informace naleznete na stránkách www.msmt.cz nebo www.cermat.cz.

Absolventské práce 2019/2020