Páťáci a 1. pomoc

23.4. k nám do školy přišly paní učitelky ze Střední zdravotnické školy. Přivedly s sebou i své žáky z prvního ročníku.
Na úvod nás paní učitelka seznámila se základy zdravovědy. Dozvěděli jsme se například co je to šok, jak postupovat při opaření, co dělat, když nás uštkne had, jak zavolat na záchrannou službu.
Po přednášce přijela sanita a pan doktor se sestrou a řidičem nám ukázali její vybavení. Někteří si zkusili i poležení na nosítkách.
Po přestávce jsme se rozdělili do skupin a své teoretické znalosti jsme si zkoušeli v praxi. Ošetřovali jsme otevřenou zlomeninu, resuscitovali, na modelu jsme skládali vnitřní orgány člověka, zkoušeli jsme si stabilizovanou polohu a transport raněného. Sestavovali jsme vybavení lékárničky.
Program se nám moc líbil a děkujeme paní učitelce Papouškové, Malíkové, jejich asistentce a studentům SZŠ.

Páťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomocPáťáci a 1. pomoc