Exkurze do Prahy

V pondělí ráno v 6.45 hod. jsme se sešli před jídelnou. Na všech bylo vidět, jak jsme se těšili. Přijel krásný velký autobus, usadili jsme se a vyrazili na cestu.
Celou cestu jsme si povídali a sledovali okolí. Po třech hodinách jsme zastavili v Praze. Když jsme vystoupili, šli jsme na Pražský hrad, pana prezidenta jsme však neviděli. Po prohlídce jsme se přesunuli do chrámu sv. Víta, to byla hádhera. Navštívili jsme i královskou hrobku. Poté jsme šli historickými ulicemi na Karlův most. Tam nás všude obklopovaly sochy známých historických osobností. Také zde byly různé stánky se samými hezkými věcmi.
Když jsme si vše prohlédli, přesunuli jsme se na Staroměstské náměstí, které jsme si rovněž prohlédli a navštívili jsme zde velikonoční trhy. Přesně ve dvanáct hodin jsme se všichni sešli pod orlojem a zhlédli jsme dvanáct apoštolů. Pak už nás čekalo Václavské náměstí. To bylo ještě větší, než jsme čekali. Tam jsme dostali hodinový rozchod, navštívili jsme snad všechny obchody, které zde jsou.
Po hodině jsme se shromáždili u sochy sv. Václava a přesunuli jsme se k hlavnímu nádraží, kde na nás čekal autobus. Nasedli jsme a vyjeli k domovu. Cestou nám pan řidič zastavil u McDonalda, kde jsme utratili poslední peníze a už jsme jeli domů. Cestou nám pan čidič pustil film, takže cesta rychle utekla. Exkurze do Prahy se nám moc líbila, jedním slovem SUPER!!!

Za 5.B Nicole Chrtová a Martina Procházková

Fotogalerie

Praha 5.BPraha 5.BPraha 5.B


 

X

Přihlášení uživatelePoužívejte stejné přihlašovací údaje
jako ke svému účtu na školním počítači