ICILS 2012

Dnes vybraní žáci 8. ročníků absolvovali test Mezinárodního výzkumu počítačové a informační gramotnosti (ICILS), který organizuje Mezinárodní asociace pro hodnocení výsledků ve vzdělání (IEA). IEA je nezávislá mezinárodní asociace národních výzkumných institucí a vládních agentur, která již více než 50 let realizuje mezinárodní srovnávací studie v oblasti vzdělávání. Mezinárodní výzkum počítačové a informační gramotnosti (International Computer and Infomation Study, ICILS) je první mezinárodní srovnávací studií mapující připravenost žáků na život v informační společnosti. Testování probíhá ve 21 státech celého světa. Šetření je přísně důvěrné a anonymní a zjišťuje rozdíly mezi jednotlivými zeměmi, mezi školami v rámci jednotlivých zemí. ICILS dále zjišťuje souvislost mezi úspěšností žáků a různými aspekty vzdělávacích systémů, technologickým zázemím škol, rodinným zázemím a individuálními charakteristikami žáků. Naše škola společně s dalšími 43 školami byla vybrána Českou školní inspekcí, aby v mezinárodním šetření počítačové a informační gramotnosti reprezentovala Českou republiku.

ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012ICILS 2012