Návštěva z Hauzenbergu

10. května o velké přestávce do naší školy zavítala třída šesťáků se svojí paní učitelkou Holznerovou z naší partnerské školy z Hauzenbergu. Nejdříve jsme šesťáčkům ukázali celou naší školu. I když byli trošku vyjukaní, myslíme si, že se jim naše škola líbila, nejvíce asi učebna německého jazyka na prvním stupni. Poté jsme šli do naší velké tělocvičny, kde nás čekali němčináři 6. tříd naší školy. Společně jsme si pak zazpívali českou lidovou písničku - Kdyby byl Bavorov a sportovní hry mohly začít. Všichni jsme překonali jazykovou bariéru a náramně se bavili. Z pohybových her vyhládlo, a tak se šlo do školní jídelny na vydatný oběd. V půl jedné jsme jeli minibusem do centra Českého Krumlova, kde jsme našim německým kamarádům ukázali několik našich historických památek. Pak přišel na řadu rozchod, každý z nás starších měl na starost skupinku žáků německé školy. Některá skupinka si šla koupit nějaký suvenýrek, jiná měla hlad, ale většina se šla podívat na krumlovské medvědy. Po rozchodu už byl bohužel čas se rozloučit a zamávat. Těšíme se na další shledání!!!