Výlet na Křížový vrch aneb jaro už je tady

Dne 16.4. vyrazila třída 7.A na další akci, a to na Křížový vrch, opět s doprovodem hajným Štolem. Sraz byl u kina, odkud jsme pak šli přes město až nad Horní Bránu, kde už na nás pan hajný čekal. Potom už jsme šli dál lesem, viděli jsme lapák, smrkové nálety i feromonový lapač. Měli jsme i to štěstí, že jsme spatřili srnku. Viděli jsme stoku, která napájí Hornobránský rybník a zopakovali si, co je ar a hektar, při vyměřování paloučku. Dále jsme šli kolem rybníku Sebevrah, kde jsme viděli stavidlo a řekli si jak vlastně funguje. Věděli jste, že stavidlo odpouští vodu až ze dna? A odtud jsme si to namířili rovnou na Křížový vrch, kde nás překvapil překrásný výhled na Český Krumlov. Pak jsme se rozloučili s panem Štolem a dále pokračovali zpět na náměstí Svornosti, kde jsme měli rozchod. Potom jsme si to už šinuli rovnou do školy na odpolední vyučování. Všichni jsme si výlet parádně užili a opět máme hlavu plnou nových vědomostí a zkušeností.
Václav Landa