Jeden svět

V úterý 18. března jsme navštívili kino Luna, kde nám paní profesorka a studenti z gymnázia promítli 4 dokumentární filmy - o bezdomovcích v Rusku, o tanečníkovi Evženovi, o fanoušcích fotbalu a o dívce z Afghánistánu. Všechny filmy se nás docela dotkly.
Některé naše názory:
- Překvapilo mě, že 5 milionů lidí v Rusku žije na smetišti a z toho 1 milión dětí.
- Chtěla bych pomoci, ale nejde to :-(
- Překvapilo mě, že děti na skládce stále mají své sny.
- Líbil se nám tanečník Evžen, protože měl velkou odvahu - zatancoval před třídou, která se mu posmívala.
- Co já bych za to dal, kdybych uměl taneční kroky a dokonale tančil. Obdivuji Evžena, že s tancem neskončil, i když byl šikanován.
- Film o fotbalových hooligans byl velice drsný.
- Nelíbí se mi, že se perou jenom proto, že jejich oblíbený tým nevyhrál.
- Sice nemám ráda školu, ale být v Afghánistánu a nevzdělat se, být už dávno vdaná - to je hrozné.
- Leila šla za svým snem i přes vlastní city a zákony. Hudba jí zjevně hodně zaujala, což je dobře, protože hudba hodně uklidňuje.
6.A + 7.C

Festival "Jeden svět" (kino Luna)