Dotkni se historie

18. 3. 2014 jsme se my, žáci 7.B, ale i někteří deváťáci, podívali na výstavu v městské knihovně "Dotkněte se historie". Knihy byly dovezeny ze Zlaté Koruny. Mohli jsme si prohlédnout například Atlas, Herbář, Knihu ke korunovaci Marie Terzeie, Zlatý Nebeklíč a Schedelovu kroniku. Všichni,kdo si u vchodu vzali gumové rukavice, si na ně mohli i sáhnout. Každá kniha měla svého tlumočníka, který o ní říkal vše, co bylo známo. Žáci si knihy i tlumočníky fotili a psali si i poznámky.
Všem se výstava moc líbila, ve škole jsme potom vyrobili flipy a napsali názor na výstavu. Nenašel se nikdo, komu by se nelíbila...
Za 7.B Jana Petrášková a Michaela Šatopletová

Skupinová práce 7. B7. B7. BDotkni se historieDotkni se historieDotkni se historieDotkni se historieDotkni se historieDotkni se historieDotkni se historie - výstava prvotiskůNejstarší knižní zobrazení Pražského hraduKája zpracovává své materiályTomáš, Doninika a KarolínaSkupinová práce 7. BSkupinová práce 7. BSkupinová práce 7. BSkupinová práce 7. B