Výlet třeťáků na hrad Zvíkov

Adélka Kartáková, 3.C:
Ve středu jsme jeli se školou na výlet na hrad Zvíkov. Jeli jsme tam autobusem, byl moc hezký a nový. Přijeli jsme na velké parkoviště, tam byla taková hospůdka, venku jsme si sedli a svačili. Pak jsme šli cestou, která vedla lesem. Byla krátká. Pak jsme šli přes kamenný most do brány hradu. Tam bylo veliké nádvoří a malý krámek s jídlem a suvenýry. A také velké dveře na další nádvoří. A tam bylo plno schodů, oken, kytek a plno komnat. Když jsme si to všechno prohlédli, tak jsme šli na plavbu lodí. Nejdřív byl klid, ale pak nás přepadli piráti. Napřed nás pronásledovali a pak po nás stříleli. Připluli svojí lodí k naší a přelezli na naši loď. Ten, kdo zlobil, toho pirát hodil přes palubu. Samozřejmě jenom jako. Ale stejně to bylo zábavné. Pak nás naučili pirátskou hymnu. Pak jsme dopluli na břeh a tam byl pařez a na něm malinký netopýr. Výlet byl hezký, líbilo se mi to.