Výlet do Techmanie

Dne 16.5.2016 se uskutečnil výlet do Plzeňské Techmánie. Dvěma autobusy se přepravily třídy 7.B, 7.C, 8.B, 8.C. Do Plzně jsem dorazili po desáté hodině, proto jsme bohužel nestihli show Éčka. Po příchodu do samotné Techmánie jsme měli čas do 14:40, a tak jsme si jí procházeli. Mohli jsme se podívat i do sousedního planetária. Během exkurze jsme mohli navštívit dvě show, a to Van de Graafův generátor a demonstraci parního stroje MARX, obě provázené pracovníkem Tomášem. V budově planetária jsme si také mohli vyzkoušet Gyroskop. Každý žák si vyzkoušel různé pokusy, které ani nevnímáme, i když jsou všude kolem nás. Výlet se všem moc líbil.
Za 8.C Monika Toncarová

Techmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.CTechmanie 8.C