Fotografie a informace ze zájezdu do Londýna -2.den

Co říkají fotografie? Po dobré snídani v rodinách jsme vyrazili do sedmimilionového hlavního města ostrovní říše. Autobus nás vyložil před Muzeem voskových figurín Madame Tussaud. Byly tam davy lidí, ale ty se dobře rozptýlily hned v první mistnosti, věnované slavným hercům. I naše děti poznaly Julii Roberts, Johnny Deppa, Breda Pitta, Arnolda Schwarzeneggera, Bruce Willise a mnohé další. V dalších místnostech věnovaným sportovcům jsme poznali nejrychlejšího atleta světa Usaina Bolta, mistra světa F1 Lewise Hamiltona či fotbalistu Cristiana Ronalda. V dalších prostorách stáli slavní politici bývalí i současní včetně prezidenta USA Baracka Obamy, slavní zpěváci a další osobnosti. Svou figurínu má i fyzik Albert Einstein i sama zakladatelka muzea Madam Tussand. Hodně turistů se fotí s královskou rodinou, nechybí ani slavní angličtí historičtí panovníci. Pak nás posadili jakoby do typických černých taxíků na tajuplnou jízdu historií Londýna. Závěr prohlídky obstarává 4D kino s krátkým filmem o tom, jak komiksové postavy zachrání Londýn.
Pak jsme šli na dlouhatanánskou prohlídku centra Londýna. Zastavili jsme se v hračkářství Hamley´s, v kterém prodavači stojí před návštěvníky a předvádějí jim určité hračky pořád dokola a dokola... Rychle jsme prošli čínskou čtvrtí a zastavili jsme se na kulaté křižovatce obchodních ulic na Piccadilly Circus. V prodejně pro turisty se daly koupit typické upomínky na Londýn. Brzy potom jsme se ocitli na rušném Trafalgarském náměstí plném lidí. Zašli jsme na hodinu do slavné Národní galerie, čas zbyl tak akorát na mrknutí se na díla Leonarda da Vinciho a pár impresionistických obrazů. Většina dětí využila možnosti si blíže prohlídnout často bláznivé umělce před galerií.
Rychle jsme prošli rozsáhlým St.James parkem, kde jsme viděli hlavně mnoho dost krotkých vodních ptáků. Ulicemi vyzdobenými britskými vlajkami jako připomínkou oslav královniných narozenin jsme se dostali se až před Buckinghamský palác. Pak už následoval Big Ben, parlament a Westmisterské opatství, vše zvenku. Zbývalo projít kolem slavného sídla vlády na Downing Street č. 10, ale kolem té budovy bylo silné ohrazení a policista zrovna pouštěl nějaké auto s politickou osobností dovnitř. Na ulicích jsme toho viděli ještě víc, ale to už záleželo i na všímavosti účastníků zájezdu.