Výlet 8.A - PRAHA

V pondělí šestého června jsme se ráno sešli na autobusovém nádraží v Českém Krumlově. Krátce po sedmé hodině jsme vyjeli autobusem Student Agency na dvoudenní výlet do Prahy. Cesta nám díky nabídce filmů v autobuse a příjemné obsluze příjemně utíkala. Po desáté hodině jsme se z Knížecí vydali metrem ubytovat na naší ubytovnu na Pankráci. Času moc nebylo, program byl nabitý, proto jsme se takřka otočili ve dveřích a započali náš program návštěvou České televize. Po rozsáhlém areálu veřejnoprávní televize nás provázel sympatický pán, který uměl napodobit hlasy několika animovaných postav známých z televize. Viděli jsme obrovská studia, dílny, šatny, dokonce jsme mohli živě vidět natáčení Kouzelné školky, nebo přípravy nového pořadu ČT. Následoval přesun na hru Lasergame a odpočinek v Cinema City, kterému předcházel ještě rozchod na Novém Smíchově. K výběru jsme měli tři aktuální filmové novinky: pokračování Burtonovi Alenky v říši divů, Knihu Džunglí a nové X-meny Briana Singera. Druhý den jsme se stali pasažéry slavného Titanicu, každý dostal palubní lístek se jménem a osudem pravých pasažérů z Titanicu. Ať už jsme byli zedník z Leeds nebo obchodník z Kapského města, každý si na konci výstavy mohl na zdi obětí a přeživších zkontrolovat, zda-li katastrofu přežil, nebo ne. Užít jsme si mohli i slavnou scénu z filmu na přídi lodi. Po obědě na Václavském náměstí nás čekala poslední akce, zrcadlový labyrint. Ještě než se nám přestala točit hlava, už byl čas na odjezd. Uteklo to opravdu rychle ...
Za 8.A M. Jarkovský

Před Českou televizíPřed ČTČekáme na prohlídku České televizeÚvodní přednáška U makety Kavčích horVe studiuPan učitel Pilař :-)V ČTNatáčení Kouzelné školkyS pratetou Alžbětou KameramaniKameramaniKameramanka NikyKameraman AlešPaní učitelka třídní a RáďaNikyPan král PepaZkoušíme si různé pokrývky hlavyPřed lasergamePříprava na lasergamePříprava na bojPřed lasergame1. skupina 2. skupina před hrou2. skupinaV kiněPan učitel Pilař na výstavě TitanicPan učitel a Evka C. u TitanicuCestující PepaAdélka a její pokojMartinU ledovceLedovecPepa pluje:-))))V zrcadlovém bludištiV bludištiV bludištiKdo si hraje, nezlobíHrajeme siHudební mág MatyVytváření krajiny ...Hudební skladatelé V kaleidoskopickém kiněV kaleidoskopickém kině