Capoeira Mandela

Ahoj všichni
Celý týden chodil na začátek hodin TĚLESNÉ VÝCHOVY pan Jan Holický, který nás seznamoval s brazilským tanečně laděným bojovým uměním na hudbu - CAPOEIRA MANDELA. Všichni figuranti se snažili co nejlépe pohyby pana cvičitele napodobit. Náznaky obrany a kopů ještě šly, ale přemety a výdrž ve stojce určitě vyžadují trénink. Máte-li zájem, ZKUSTE smysluplně trávit svůj volný čas s CAPOEIROU.
Kroužek se koná každé úterý a čtvrtek od 17 do 18 hodin v Karate Panthers centru, Urbinská 139 a je určen dětem od 10 do 15 let. Poplatek 3000 Kč lze platit i pololetně 1500 Kč.
Trochu historie:
Jedna z verzí vzniku CAPOEIRY říká, že otroci nesměli bojovat, natož vlastnit zbraně, tak boj vlastně předváděli. Jde o ladné pohyby naznačující boj, připomínají tanec nebo gymnastiku. Při CAPOEIŘE se cvičí koordinace, rovnováha, zdatnost, ale i taktika. Je vlastně svobodným vyjádřením boje beze zbraní. Tu svobodu v názvu připomíná jméno Nelsona Mandely, který se stal jejím symbolem.
Holky a paní učitelka tělesné výchovy

Fotogalerie

Capoeira MandelaCapoeira MandelaCapoeira MandelaCapoeira MandelaCapoeira MandelaCapoeira MandelaCapoeira MandelaCapoeira Mandela


 

X

Přihlášení uživatele



Používejte stejné přihlašovací údaje
jako ke svému účtu na školním počítači