8. A Den s partnery

V úterý 27. 6. byly 8. ročníky rozděleny na třetiny a každá třetina měla svůj program. Naše skupina měla za úkol jít na Kleť jako první, abychom připravili trasu pro skupinu, která šla s partnery z Německa. Při výstupu nahoru jsme věšeli na stromy úkoly, které potom plnila skupina s Němci. Když jsme přišli nahoru, občerstvili jsme se a poté jsme šli nazpět, kde jsme se cestou potkali se spolužáky a partnery.
za 8. A Bicek, Eliášek a Dolák Dne 27. 6. k nám do školy přijela naše partnerská škola z Německa. Byli jsme rozděleni na 3 skupiny - sportovní, Kleť s Němci a bez Němců. Naše skupina byla sportovní. Ráno jsme byli rozděleni na 4 skupiny po 10. Plnili jsme různé úkoly, jako házení míče do koše, střílení do branky a přetahování provazem. Po dokončení všech aktivit jsme společně s Němci jeli do Holubova na oběd, který byl velmi dobrý. Po té co jsme dojedli hranolky s řízkem, tak nám paní učitelka Plichtová dala křížovku s německými otázkami, které se týkaly celé České republiky i přátelství. Po dokončení tajenky přišla druhá skupina z Kletě a šli se najíst. Když dojedli, měli jsme asi půl hodiny čas na seznámení s druhou skupinou. Sbalili jsme si všechny věci, první skupina šla na autobus a druhá na vlak. Když jsme přijeli do Krumlova, Němci měli rozchod, aby poznali město Krumlov, někteří žáci ze základní školy z Krumlova šli společně s Němci na náměstí. Po té co si Němci prohlédli Krumlov, jeli autobusem do Pasova.
Za 8. A. Bublíková, Holá, Pártlová, Gallistl, Gallistl, Lavičková Výlet se nám líbil. Byl to celkem fajn. Sice jsme čekali často na Ingrid, ale Němci, jako třeba Florian a Nico byli fajn. I když byli mladší než my, tak se tak nechovali. Bohužel hned po příjezdu pod Kleť začalo pršet. Byli jsme promoknutý, ale aspoň jsme se trochu schladili. Během cesty na Kleť na nás čekali různé úkoly v angličtině. Museli jsme si s Němci povídat o různých tématech například o hudbě nebo rodině. Když jsme dorazili na vrchol, tak na nás čekal otevřený bufet. V tu chvíli nebyla viditelnost moc dobrá, ale svítilo sluníčko. Poseděli jsme na kamenech, dali si svačinu a pití a asi po půl hodině jsme se vydali na cestu dolu. Šli jsme směrem na České Budějovice. Cesta byla o dost horší, protože jsme šli pod lanovkou, kde bylo spoustu kamenů a jak jsem již zmínil, kameny byly kluzké a tráva okolo mokrá. Většina z nás měla mokré boty, ale ani to nás neodradilo v sestupu z vrcholu. Když jsme dorazili pod Kleť, čekal na nás již připravený autobus. Seděli jsme tak čtvrt hodiny na lavičkách pod vrcholem a povídali si. Poté jsme nasedli do autobusu a jeli na oběd do Holubova. Oběd byl dobrý, měli jsme kuřecí řízek tak, aby se všichni najedli. Po obědě část spolužáků vyrazila zpět vlakem a zbytek jel autobusem. Tím skončila pro většinu tato akce. Avšak kdo chtěl, tak mohl jít provést Němce do centra města. Žáků, kteří chtěli doprovodit partnery, moc nebylo, ale alespoň jsme měli možnost si popovídat se všemi. Za VIII. A Adam Daoudi a Marek Fekete.

8.A Den s partnery8.A Den s partnery8.A Den s partnery8.A Den s partnery8.A Den s partnery8.A Den s partnery8.A Den s partnery