Fotografická soutěž

Podmínky soutěže pro školní kolo:

Soutěže se může zúčastnit každý žák naší školy až do 18. února 2018. Následně proběhne hlasování a koncem února budou vyhlášeni vítězové, jejich fotky budou doporučeny k odeslání do národního kola.
Každý žák může do soutěže poslat 3 fotografie.
Fotografie musí být vlastní a současná, nesmí být stažena z internetu a upravená. Což znamená, že musí být prokazatelná (žák ji musí mít uloženou na svém mobilu nebo na telefonu). Hodnotit se bude hlavně nápad, který zdokumentujete na fotografii.

Foto ulož na školní stránky, odevzdávání školních prací, do svého ročníku, do své třídy, do složky fotografická soutěž, foto pojmenuj svým jménem a příjmením (Josef_Novák_1.A).

Odesláním fotografie soutěžící souhlasí s jejím užitím pod licencí Creative Commons (CC BY-SA). Škola si vyhrazuje právo použít soutěžní fotografie ve školních materiálech.

Národní kolo:

Soutěž "Mladí fotografují památky" je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví.
Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Soutěž není pouhou fotografickou akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.

Technické specifikace soutěže pro rok 2018:
Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále dne 17. dubna 2018 a postupují do mezinárodní soutěže. Vítězové soutěže se mohou těšit na zajímavé odměny. Firma Zoner každoročně věnuje hodnotné ceny pro účastníky.

Rada Evropy stanovila pro soutěž tato kritéria:
Téma: Architektonické dědictví
Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení Věkový limit: 21 let