Výlet 7.B a 7.C

Na školní výlet do Tábora a okolí jela 7.B a 7.C společně. Program byl pestrý a nálada výborná :-)
Pan řidič ochotný, počasí báječné.
První den jsme měli dějepisně-přírodovědnou exkurzi, večer a noc jsme prožili v kempu, přespali jsme v chatičkách a druhý den už se nesl v duchu sladkého relaxování.
Výlet jsme si opravdu užili :-)

14. a 15.6. jsme jeli na výlet. Byl to výlet se spaním. Vyjeli jsme ráno a dopoledne jsme dojeli do Chýnova. Prošli jsme si Chýnovské jeskyně, dozvěděli se něco o jejich objevení, z čeho se skládají. Poznali jsme i zvířátka, která v nich žijí a přezimují. Také jsme viděli pitný zdroj pro celý Chýnov.
Náš výlet se týkal hlavně Tábora, jeho historie a zajímavostí tohoto města. Byli jsme v podzemí, prošli jsme si Husitské muzeum a Strašidelné muzeum. Tam nás vystrašili, některé z nás hodně, některé zase málo. V podzemí jsme ušli skoro kilometr, prošli jsme pod celým náměstím, pod domy. V Husitském muzeu jsme si připomněli husity a jejich války, ukázali si původní zbraně, se kterými bojovali. Vysvětlili si taktiky a dozvěděli se i nové informace.
Když jsme si všechno prošli, tak jsme odjeli do kempu. Tam jsme se pobavili, zahráli si hry a najedli jsme se (k večeři byl smažák a hranolky). Večer jsme si rozdělali ohýnek. Ráno jsme zjistili, že v kempu byl zloděj. Naštěstí všichni od nás byli v chatkách zamčeni.
Dopoledne jsme jeli do Muzea čokolády a marcipánu. Viděli jsme sladké figurky, dozvěděli jsme se něco o původu a výrobě čokolády.
Odpoledne jsme jeli do bazénu do Českých Budějovic. 1O lidí šlo do města do McDonaldu a zbytek si to užil ve vodě. Zaskákali jsme si ze skokánku, zaplavali v bazénu, ohřáli se ve vířivce a zajezdili si na tobogánu. Bylo to úžasné zakončení dne.
Pak následoval odjezd domů a zábava v autobuse.
Výlet byl moc pěkný.

Za 7.C Veronika Šustáčková

Fotogalerie

A vyrážíme :-)Cesta busemU Chýnovské jeskyněChýnov - 1. parta7.C před Chýnovskou jeskyníChýnov - 2. partaVýchod z jeskyněSuvenýryV Táboře na náměstíVe Strašidelném muzeuJá se nebojím ... Co tu je?Kuk ...Jdeme do podzemí Pod TáboremFešandyLektorský programOpakujeme husitstvíLektorský program"Boží bojovníci"HusitéS přilbou na náměstí :-)Program s paní lektorkou (vytváříme časovou osu)Sledujeme film o středověkuVozová hradbaBojNa koni ...Pod záštitou králeS Janem HusemPan učitel Kříž má v Táboře svou ulici ...Skokani rokuKoupáníčkoVykoupaní fešáciHrajeme si na louceVylepšené molekulyHraHraTo jsou pozice!"Řvací" hraVolejbalParta HICU ohýnku :-)Zpíváme si, opékáme ...Pohoda u ohněRanní "pozdrav slunci"SnídaněSnídaněSlunečné ráno v kempuNaše velká parta (42+3)Muzeum čokoládyKdo stojí ve dveřích?Jak se na tu lopatu sedá? Za mřížemiV pekleČoko, čoko, čokoláda ...S Jardou :-)Milujeme čokoládu :-)Relax ve vířivceČB - bazénKonec dobrý - všechno dobré aneb Výlet se vydařil :-)


 

X

Přihlášení uživatelePoužívejte stejné přihlašovací údaje
jako ke svému účtu na školním počítači