Orlí hnízdo

Dne 14-15.6. se vybraní žáci z osmých a devátých tříd vypravili na zájezd s pí. Plichtovou do Rakouska a Německa. První den jsme navštívili město Salzburg, kde jsme si prošli město a měli deseti minutový rozchod. Poté jsme jeli autobusem na Orlí Hnízdo, kde jsme si prošli různá vyhlídková místa a zatancovali si s harmonikářem. Následovaly doly, ve kterých jsme si museli obléct obleky a poté jsme nasedli do vláčku, který nás odvezl do podzemí, tam jsme se podívali na krátké dokumenty o vzniku dolů. Když prohlídka skončila, jeli jsme se ubytovat. Ubytování se nám moc líbilo, protože jsme byli hned nad Burger Kingem a zde jsme večeřeli a následující den také snídali. Po snídani a nákupu v Lidlu jsme odjeli na jezero Köningssee, které jsme přepluli na lodi, ze které jsme měli krásný výhled na skály. Po této plavbě jsme se vydali na cestu domů. Výlet se nám moc líbil a chtěli bychom za všechny poděkovat pí. Plichtové, že zorganizovala tento výlet a vzala nás s sebou. Za 9. třídu a 8. třídu Anča Přívratská a Barča Šnoblová.

Orlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdoOrlí hnízdo