Šikana

Dne 11. 4. 2007 nás při hodině občanské výchovy navštívil strážmistr z Městske policie pan Pavel Pípal, který nám vyprávěl o šikaně.

Řekl nám, jaké druhy šikany se mohou vyskytovat.

Jako příklad mohu uvést: týraní, brutalita, sexuálni obtěžování, ponižováni a pomlouváni. U každeho druhu šikany jsme si chvilku povídali, co si myslíme, že to znamená. A po diskuzi nám to vysvětlil pan Pípal.

Na závěr své navštěvy nám vyprávěl skutečný příběh o chlapci Romanovi. Jednou se na učilišti začaly ztrácet věci a nikdo nemohl přijít na to, kdo to dělá. Parta chlapců, která se velmi často chovala nevhodně, obvinila právě ze ztráty věci Romana. Vůdce party Jirka si ho zavolal na pokoj a tam ho zmlátil. Roman se bál, a proto o tom nikomu neřekl. Když kluci chtěli opět někoho zmlátit, vybrali si zase Romana. Protože to bylo pro ně zabavné, Jirka dal šanci každému z party, aby se s Romanem každý popral jednotlivě. Vůdce party tuto akci dokončil. Rvačka byla dosti tvrdá a pro Romana velmi bolestivá. Když Roman prišel na svůj pokoj, byl celý od krve. Jeho spolubydlící už delší dobu něco tušili, a když ho uviděli, šli to oznámit. Vyřešilo se to tak, že partu chlapců zavřeli do vězení. A kdo udělal první chybu?No přece Roman, protože o tom nikomu neřekl.

Z toho plyne ponaučení. Komukoli z nás se něco podobného stane, je velmi důležité, aby to okamžitě oznámil. Doporučovala bych tento postup - svěřit se rodičům, učitelům a ti informují policii. Abych zhodnotila tuto hodinu, byla velmi zajimavá a pro nás poučná.

Stejné besedy měli i žáci 6.A a 6.B

Za 6.C Nicole Chrtová

Beseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. cBeseda / šikana 6. c