5.A + 5.B v JETE

V úterý dne 12. 2. se třída 5.A + 5.B zúčastnila exkurze v JETE. Více již slovy samotných žáků...
Anetka Beterová: na Temelíně nám jedna paní říkala, jak to tam probíhá a pustila nám o tom i 3D film. Potom jsme si to tam prohlíželi a mně se nejvíce líbily kvízy a místnost, kde to bylo zelektrizované, takže když jsme se někoho nebo něčeho dotkli, dostali jsme ránu. Vojtík Pirný: nejvíc mne zaujalo, jak nám říkali o tom reaktoru, jeho čištění a výměně destiček s palivem. Pak mě bavila prohlídka a kvízy. Moc mě nezaujalo povídání o atomu. Vašík Zegermacher: byl to krásný výlet, nejvíc se mi líbil výtah, kusy umění a velký model Temelína. Nelíbilo se mi, že budova byla malá. Bylo tam krásné malé kino a pohybující se modely. Evelínka Debnárová: dozvěděli jsme se něco o atomu a taky to, že vlastně všechno je z atomů. Kluci tam objevili výtah a jezdili nahoru a dolů. Fíla Endlicher: pouštěli nám 3D film o uranu, bylo to velmi zajímavé. Celé jsem si to tam prohlédl a zahrál si kvízy. Honza Dvořák: nejvíc se mi líbilo zábradlí, které dávalo rány a taky hezké malé kino. Andy Kůzlová: nejvíc se mi líbilo, jak jsme se dívali na různé pohádky o elektrické energii a elektrárnách a proudění radonu ze země a z nás. Johanka Böhmová: mně se nejvíc líbil pokus s pastmi na myši a míčky. Pouštěli nám film o tom, jak vzniká el. energie a o atomech. Táňa Smeykalová: v kinosálu nám pouštěli a říkali mnoho zajímavostí, např. z čeho se skládá atom. Všichni jsme dostali reflexní pásky. Trošku mne mrzelo, že jsme se nemohli jít podívat více do elektrárny, ale potěšila mne interaktivní část prohlídky, kde jsme viděli všechny části Temelína zblízka pomocí různých displejů a zvětšených modelů.

JETEJETEJETEJETEJETEJETEJETEJETEJETE