Horní Planá - 8. třídy

Dne 23.5. jeli vybraní žáci 8. tříd do Horní Plané. Zde jsme se setkali s dětmi a učiteli z Německa a rozdělili jsme se na dvě skupiny. (Jedna skupina byla napůl z nás a půlka dětí z Německa). První skupina šla na vyhlídku, kde jsme si rozložili mapu a ukazovali jsme si a popisovali různá místa. Poté jsme si sedli, vzali tužku a papír a měli jsme za úkol nakreslit, jak to tam vypadalo za doby A. Stiftera. Druhá skupina se šla podívat na sochu A. Stiftera a poslouchali jsme výklad v angličtině. Dozvěděli jsme se, kdo to vlastně byl, kde žil, co dělal, kam chodil apod.
Potom si jeden dobrovolník vzal podobný oblek, knihu a hůl, jako míval Stifter. Také jsme měli napsat, co si ta socha asi tak myslí. Obě skupiny se poté vyměnily.
Nakonec jsme se opět všichni sešli, dostali jsme sladkosti a jeli jsme domů.
Za 8.třídy M. Cifreundová

Fotogalerie

Horní Planá s partnerskou školou - 8.CHorní Planá s partnerskou školou - 8.CHorní Planá s partnerskou školou - 8.CHorní Planá s partnerskou školou - 8.CHorní Planá s partnerskou školou - 8.CHorní Planá s partnerskou školou - 8.CHorní Planá s partnerskou školou - 8.C


 

X

Přihlášení uživatelePoužívejte stejné přihlašovací údaje
jako ke svému účtu na školním počítači