Až na kraj světa...

Minulý týden se žáci 6.A a 6.D vydali na samotný kraj světa, konkrétně na Samojské souostroví. Tyto ostrovy se nacházejí uprostřed Tichého oceánu a protože je nedávno rozdělila datová hranice, dá se zde podivuhodně cestovat v čase. Při překročení linie se totiž pomyslně mění čas o den. Například tedy oslavy Nového roku se na souostroví konají dvakrát. Západní ostrovy, Samoa, uvítaly rok 2020 jako vůbec první místo planety. Zato lidé ve východní části souostroví, v Americké Samoi, si přiťukli až o den později.
Žáci si na toto téma vytvořili vlastní komiks a přesvědčili se, že i učení může být zábava.

Až na kraj světaAž na kraj světaAž na kraj světaAž na kraj světaAž na kraj světaAž na kraj světa