Poslední týden k podání přihlášky na SŠ

Vážení rodiče, milí žáci (z 9., 7. a 5. ročníku),

máte poslední týden na podání přihlášky na střední školu.
DŮLEŽITÉ!- je nutné zkontrolovat všechny osobní údaje žáka v bakalářích (z nich se pak potřebné údaje tisknou do přihlášky).

1)INFORMACE PRO ŽÁKY 9. ROČNÍKU A JEJICH RODIČE:
Prosím o elektronické zaslání důležitých údajů do přihlášky na email: petranova@zsnadrazi.cz, jsou to KÓDY a NÁZVY OBORŮ vzdělání, do kterých se žák hlásí (dle zákona je možné si podat 2 přihlášky) v této podobě:

jméno a příjmení:
třída:
1. škola (přesná adresa):
název a kód oboru:
2. škola: (přesná adresa):
název a kód oboru:

POZOR - pořadí škol na přihlášce odpovídá termínům jednotné přijímací zkoušky (týká se pouze maturitních oborů): 1. uvedená škola = úterý 14.dubna, 2. uvedená škola = středa 15.dubna.

2)INFORMACE PRO ŽÁKY 5. a 7. ROČNÍKU A JEJICH RODIČE:

jméno a příjmení:
třída:
1. škola (přesná adresa):
název a kód oboru:
2. škola: (přesná adresa):
název a kód oboru:

POZOR - pořadí škol na přihlášce odpovídá termínům jednotné přijímací zkoušky: 1. uvedená škola = čtvrtek 16.dubna, 2. uvedená škola = pátek 17.dubna.

DOPORUČENÍ PRO UCHAZEČE O OSMILETÉ A ŠESTILETÉ GYMNÁZIUM: Přestože se žák chce hlásit pouze na jedno gymnázium (například v Českém Krumlově), doporučuji využít dle zákona možnost podat si přihlášku ještě na jiné gymnázium (v případě šestiletého například v Českých Budějovicích Biskupské Gymnázium J.N. Neumanna, v případě osmiletého je možností více). Žák pak bude absolvovat jednotnou přijímací zkoušku dvakrát - ve čtvrtek 16.4. a v pátek 17.4. Vzhledem k tomu, že se počítá jen TEN LEPŠÍ VÝSLEDEK TESTŮ z obou dnů, zvyšuje se tím šance žáka na přijetí.

Případné dotazy ráda zodpovím - písemně kdykoli, ústní konzultace je možná po předchozí domluvě.

Irena Petráňová (výchovná poradkyně)
petranova@zsnadrazi.cz

Přihlášky na SŠ 2019/2020Přihlášky na SŠ 2019/2020