Příprava na přijímací zkoušky

Vážení rodiče,

dle rozhodnutí vlády bude od 11. května 2020 možná osobní přítomnost žáků 9. ročníků ve škole za účelem přípravy na přijímací zkoušky.

Docházka nebude povinná a bude probíhat ve školních skupinách v maximálním počtu 15 žáků. Složení těchto skupin bude neměnné, žáka nelze zařadit do školní skupiny později než k 11. 5.

Příprava na přijímací zkoušky bude probíhat ve dvou dnech. Učitel, který povede přípravu, nemusí být z organizačních důvodů vyučujícím daného předmětu ve třídě.

Před vstupem do školy musí žáci odevzdat čestné prohlášení s podpisem rodičů. Ke stažení --ZDE--.

Bez tohoto prohlášení nemůže být žák do školy vpuštěn.

Vážení rodiče, máte-li zájem o účast Vašeho dítěte na přípravě k přijímacím zkouškám, sdělte, prosím, tuto skutečnost neprodleně (nejpozději do 6. 5.) třídním učitelům Vašich dětí prostřednictvím systému Bakaláři, mailem nebo telefonicky.

Příprava na přijímací zkoušky bude realizována při splnění těchto provozních a hygienických podmínek:

Cesta do školy a ze školy

Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními, zejména:

- Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen rouška).
- Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními

Příchod ke škole a pohyb před školou

- Před školou dodržovat odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními.

- Pro všechny osoby nacházející se před školou platí povinnost zakrytí úst a nosu.

Vstup do budovy školy nebo školského zařízení

- Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům.

- Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.

- Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.

- Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla, jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.

Ve třídě

- Složení skupin žáků se stanoví předem a je neměnné.

- Maximální počet žáků ve skupině žáků je 15 s tím, že je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici ve třídě.

- V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě.

- Při sejmutí si každý žák ukládá roušku do sáčku.

Při podezření na možné příznaky COVID-19

- Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

- Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, je nutné umístit jej do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce žáka s ohledem na okamžité vyzvednutí žáka. O podezření informuje škola spádovou hygienickou stanici.

Upřesňující informace k organizaci budou zveřejněny na webových stránkách nejpozději 7. 5. 2020.

Mgr. Ivana Severová