výlet na Kleť

!Výlet na Kleť!

Dne 1.6. 2007 jsme se vydali na Kleť. V 7:45 jsme měli sraz u školy. Když jsme byli všichni, mohli jsme vyrazit pod dozorem p. uč. Janotové a paní Čurdové. Od školy jsme šli směrem k Vyšnému. Byli jsme v chráněné krajinné oblasti, proto jsme šli po turistické stezce. Před námi byla cesta dlouhá asi 7 km. Poprvé jsme se zastavili a odpočali si u Modrého obrazu, který byl v roce 1998 nově opraven. Pod dřevěnou stříškou si nás p. uč. vyfotila a mohli jsme jít dál. Všichni jsme se báli velkého kopce, který nás také čekal. Ale vyšli jsme ho bez problémů, jen jsme se trochu zadýchali. Na vrcholu Kletě jsme měli ?velkou přestávku?. Pověstí opředené kameny nám posloužily jako vhodné místo ke svačině a pod dohledem paní učitelky jsme mohli jít až nahoru na rozhlednu. Každý si našel v krajině přibližné místo svého bydliště. Ale měli jsme smůlu, byla trochu mlha, a tak jsme v dálce neviděli Alpy. Odměnou za výstup na horu Kleť nám byl velký pytel dobrých bonbónů, které nám věnovala paní učitelka. Cesta zpátky ubíhala rychleji, protože jsme šli z kopce a protože jsme si ji zpříjemnili vyprávěním legračním historek a vtipů.
Výlet na Kleť se nám líbil a chtěli bychom si ho někdy zopakovat.

Za 7. A Jana Čurdová a Míša Fučíková.