Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo

I v této komplikované době se pořádají některé z oborových soutěží a olympiád ...

V úterý 26. ledna proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Nekonalo se klasicky v DDM Český Krumlov, ale dva postupující soutěžící ze školního kola přišli přímo do naší školy. Zde za dodržení pravidel soutěže a všech hygienických předpisů vyplnili mluvnickou část a napsali sloh na téma: "Na tohle nechci zapomenout". Poté byly jejich práce odeslány do DDM k opravě a posouzení.

Chtěla bych oběma účastníkům poděkovat za reprezentaci školy, i když na první místa nedosáhli.
Veronika Studená z 9.C se umístila na 6. místě, Vilém Kiprý z 9.B na 9. - 10. místě. (Výsledky všech bojovníků na poli českého jazyka byly ale velmi těsné.)

A každá životní zkušenost se cení :)

OČJ - OK