Jak jsme pitvali rybu

První laboratorní práci po návratu z distanční výuky jsme věnovali rybám. S asistentkou Barčou jsme si pro žáky 7.A připravily krásných devět plotic a mohli jsme tak začít se zkoumáním. Nejprve jsme si prohlédli vnější stavbu ryby. Prozkoumali jsme její povrch, smyslové orgány, vypozorovali jsme kudy vede postranní čára, popsali jsme si ploutve a určili, zda jsou párové či nepárové. Potom už jsme byli zvědaví, jak to vypadá uvnitř. Nejprve jsme odpreparovali žaberní lupínky, které jsou chráněny skřelemi a poté nůžkami rozevřeli břicho plotice a zkoumali rozložení dalších vnitřních orgánů. Pro příště jsme si schovali také pár šupin a těšíme se, jak si je prohlédneme pod mikroskopem. :)

Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu. Jak jsme pitvali rybu.