4.C v pravěku

Páteční den v pravěku se nám opravdu vydařil. Putování tlupy sice provázelo chladné ranní počasí, ale odměnou byl odchyt dvou koček divokých, které se nám během chvíle podařilo domestikovat. Asi tomu pomohla vyhřátá jeskyně zásluhou vůdce tlupy, který nás již netrpělivě vyhlížel a udržoval oheň. V této činnosti jsme ho s radostí vystřídali. S novými domácími zvířaty jsme se poctivě rozdělili o naše zásoby, neboť jsme věřili, že strádat nebudeme. Netrpěliví mladí lovci se totiž ihned chopili svých zbraní a přesně mířenými střelami z luku skolili statného divočáka. Aby nebylo málo nádobí a v jeskyni se nám hezky žilo, věnovali jsme se také výrobě misek, lžic, nožů, sošek z hlíny a dalších ozdob, které jsme následně vypálili v ohništi. Na stěnách jeskyně jsme po sobě zanechali originální stopy v podobě maleb a otisků. Jak už to v pravěku bývalo, nakonec jsme zase museli putovat o kus dál...