Den Země a Ukliďme ČK

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí, poprvé se tak stalo v roce 1970. Při této příležitosti se od roku 1993 v rámci akce Ukliďme svět organizují úklidové práce, kdy dobrovolníci odstraní z přírody tuny odpadu.

Naše škola se tradičně přidává na jaře i na podzim k akci Ukliďme Český Krumlov. V sobotu 22. 4. jsme se sešli u samoobsluhy v 8:45. Paní Horáková z MÚ přivezla rukavice a pytle, dokonce jsme dostali pití a mlsku. No a hurá do práce.

Protože se sešlo sedm dospělých, tak jsme vytvořili skupinky a prošli celou čtvrť, v níž je naše škola včetně spojovací cesty mezi zahrádkami ke Trojici a pod stavbou Vltavínu přes louku mezi Mírem a Nádražím zpět ke škole. Nasbírali jsme 15 pytlů různého odpadu. Mezi naše úlovky patřila mikrovlnka, dětská sedačka, boty a různé oblečení, dráty, neskutečné množství plechovek, plastových i skleněných lahví, igelitů, papírků...

Velké poděkování patří všem, kteří obětovali 2-3 hodinky svého volného víkendového času a přišli. Pochvalu zaslouží 11 chlapců a 9 dívek, ale i 4 rodiče a 3 učitelky.

Děkuji všem a doufám v podzimní účast. H. Kozáková

Ukliďme ČK 22.4.2023Ukliďme ČK 22.4.2023Ukliďme ČK 22.4.2023Ukliďme ČK 22.4.2023