Noc s Andersenem

Čtenáři z 5.C se letos zapojili do akce Noc s Andersenem. Sešli jsme se v pátek večer ve školní knihovně a nejprve si připomněli, co o nejznámějším dánském pohádkáři a jeho díle už víme. Víte, jak se jmenovala hrdinka pohádky Sněhová královna? Helga, Gerda nebo Ferda? Ve skupinách jsme pak četli, psali, kreslili, hráli divadlo i oblékali své vyslance do mrazivého království. S baterkami jsme se vydali hledat po tmavých školních chodbách dobře schované citáty a přemýšleli nad nimi. To už nás ale zmáhala únava, tak jsem se raději uložili na žíněnky a vyprávěli si naše vlastní pohádky. Většinou byly dost strašidelné. Ráno nás čekal úklid a rozloučení s Andersenem. Tak zase za rok.