Anglie - Cesta tam, Dover, Canterbury, Hastings

Tak už jsme se z velkoměsta vrátili domů. Určitě to pro nás všechny byla nejlepší akce, kterou jsme ve škole zažili. Ale začněme od začátku, tedy cesty tam.

26. 5. 2008 v 18:00 jsme se vydali autobusem BOVA z vlakového nádraží směr Anglie. Jeli jsme přes celé Německo, poté kus přes Belgii a na závěr přes Francii do přístavu Calais, odkud nás převezl trajekt do anglického Doveru, kde jsme si prohlédli hrad a pak jsme vyrazili do Canterbury, města s gotickou katedrálou. Zde jsme dostali rozchod, při kterém jsme se posilnili v Tescu a vyfotili se s tamějšími hasiči. A poté to přišlo. Jelo se do rodin, které již čekaly na předem domluveném místě, tzv. meeting point. Bydleli jsme s černoškou na předměstí Londýna v malém útulném dvojdomku. Jelikož školy měly prázdniny, tak děti naší rodiny byly s námi asi jen dvě hodiny, protože pak někam odjely s jejich otcem. K závěru dne jsme povečeřeli lasagne a šli na zavirovaný počítač, ze kterého jsme napsali první zprávu na školní web. Chtěli jsme spát co nejdříve, ale nakonec jsme zalehli až ve 22:45 tamního času, tedy ve 23:45 středoevropského.

Ráno jsme se vzbudili kolem sedmé a na stole na nás čekala (ne)pravá anglická snídaně ? cereálie s mlékem a džus. Ale poté jsme se dozvěděli, že hodně rodin, u kterých naši spolužáci bydleli, měli snídani stejnou. Takže se nedá hovořit úplně o nepravé anglické snídani. Další den nás čekal další výlet, nyní do přímořského města Hastings, kde jsme navštívili podmořské akvárium, kde mimochodem ?bydlí? i rodina Nema a poté jsme si šli prohlédnout pašerácké jeskyně. I v tomto městě jsme dostali rozchod a vyfotili jsme se zase s hasiči (na fotografii si všimněte vykukujícího hasiče z okna), zašli jsme na anglickou specialitu fish and chips a nezapomněli jsme ani na McDonald´s a KFC.

Na závěr tohoto třetího dne jsme zašli k moři, kde jsme pořídili společnou fotografii. K večeři jsme dostali pizzu, bagetu s česnekovou omáčkou a hranolky (mimochodem mají zde velmi velké), poté jsme šli ještě s některými našimi spolužáky ven, a tak jsme zakončili přesnou polovinu našeho zájezdu.

Co mají v Anglii jiné?
Jezdí a chodí se zde vlevo
Pokud chcete rozsvítit, musíte dát vypínač dolů (u nás se takhle zhasíná)
Teplou vodu na pákové baterii mají vpravo (u nás by tekla studená)