Sbalit/rozbalit nabídku

Školní jídelna (Klepněte pro rozbalení)


Salátový bar

Salátový bar

Od 10. 5. 2019 byl spuštěn v naší jídelně projekt "Zdravá strava", který přináší některé změny ve školním stravování po vzoru současných evropských trendů. Nově instalovaný zeleninový bar zaznamenal ve školní jídelně obrovský úspěch, a to jak ze strany žáků, tak i ze strany učitelů a dalšího personálu.

Salátový bar


Obrovským bonusem salátového baru je fakt, že žákům není nic vnucováno a oni sami si určí, na co mají zrovna chuť a posléze se sami obslouží. Tímto se snažíme přiblížit trendům moderního stravování, zpestřit žákům jejich jídelníček, ale také přispět ke zdravějšímu stravování.

Od 1. 10. 2019 dojde ve školním stravování k další změně. Od tohoto data se bude standardně vařit pouze jedno jídlo, a to z důvodu zkvalitnění nabízených služeb. Projekt zeleninového baru bude nadále pokračovat. Snažíme se využívat zejména sezónní potraviny, a proto nebude v zimním období salátový bar realizován každý den, ale s frekvencí až třikrát do týdne. Žáci v salátovém baru naleznou stejně jako doposud míchané zeleninové saláty a ovoce, nově budou zařazeny také kompoty. Složitější a vydatnější saláty, ke kterým žáci dostávají pečivo a které slouží jako hlavní jídlo, budou vždy na objednávku. V jídelníčku budou vždy označeny jako OBĚD č. 2, který si žáci budou moci objednat stejným způsobem, jako tomu bylo doposud u druhého jídla. Nárazově budou zařazovány i další druhy příloh a bezmasá jídla jako OBĚD č. 2.
Salátový bar

Základní pravidla salátového baru:

  • Vybírám s rozvahou.
  • Neberu si množství, o kterém vím, že bych nesnědl(a).
  • Nechci plýtvat, proto odnáším vždy prázdnou misku.
  • Při manipulaci s příslušenstvím baru se chovám ohleduplně, hospodárně a s důrazem na hygienu provozu.
  • Obsah samoobslužného salátového baru je určen k přímé spotřebě ve školní jídelně.
Salátový bar

V současné době připravujeme pokrmy pro více než 800 strávníků. Výrobou pokrmů je pověřeno 8 zaměstnanců s hlavní kuchařkou Ilonou Kohoutovou.

Salátový bar


Na obrázcích můžete shlédnout několik ukázek nabídky salátového baru ve školní jídelně. Salátový bar není jen pastvou pro chuťové buňky, ale také pro oči. Na jídelním lístku se veškerý obsah salátového baru ukrývá pod pojmem ovoce a zelenina dle denní nabídky.
Salátový bar


Vedoucí školní jídelny: Valvodová Iveta

X

Přihlášení uživatelePoužívejte stejné přihlašovací údaje
jako ke svému účtu na školním počítači