Školní parlament (Klepněte pro rozbalení)

3. schůzka Školního parlamentu

Dne 21.11.2018 se potřetí sešli členi Školního parlamentu. Chyběla jenom 5.C. Na schůzi se řešilo především Adventní odpoledne, na které všechny žáky a jejich rodiče zveme. Adventní odpoledne se bude konat 4. prosince od 14:00, program bude velmi pestrý. Jako každý rok se můžete těšit na Adventní jarmark, kavárnu, dílny, diskotéku pro 2. stupeň, školní kapela Nádrž a mnoho dalšího. Kromě tohoto programu jsme pro vás připravili i pár novinek. Součástí adventních oslav bude i soutěž o nejlepší vánoční cukroví. Soutěžícím může být jakýkoliv žák, stačí upéct jeden druh cukroví, které příští týden předá svému třídnímu učiteli v krabičce, na které bude napsáno jeho jméno, přímení a třída. Cukroví poté ochutná porota, a v rámci adventního odpoledne v 15:35 budou v hale školy vyhlášeny výsledky. Vítězové budou vyhlášeni ve dvou kategoriích: nejkrásnější a nejchutnější cukroví. Dále bychom chtěli informovat o akci "Daruj třídě novou knihu". Každý ochotný rodič zakoupí knihu a daruje jí konkrétní třídě, děti si pak budou knížky číst a v ideálním případě si je budou doporučovat navzájem. Pokud si nevíte rady s výběrem knihy, na adventním jarmarku si na naší žádost rozloží knižní "stánek" paní Troupová u knihkupectví Expedice. Zakoupenou knihu pak ponecháte ve škole s označením, do jaké třídy má "doputovat". Jako další se bude na Adventním odpoledni konat také Bleší trh. Prosíme všechny, aby trh podpořili a přinesli nepotřebné věci (hračky, hrnečky, svícny, ozdoby, skládačky, suvenýry, tašky...), které ještě mohou udělat radost někomu jinému do kabinetu ČJ v 1. patře - číslo dveří 43. Za všechny věci, co se do školy dostanou, děkujeme. Jako poslední se na Adventním odpoledni bude po celou dobu nacházet sbírka pro Karolínku Böhmovou. Toto léto v srpnu náhle ochrnula na pravou stranu těla a přestala komunikovat. Maminka musela zcela přestat pracovat a teď se musí o Karolínku starat. Musí chodit na rehabilitace které jsou finančně náročné a proto bychom chtěli alespoň nějakou částkou rodině pomoci. Děkujeme za každou korunu, kterou přispějete.

Za 9.B Jonáš Mojcher